11 listo…PADa

Po ostatnich wyborach jakby inaczej toczy się życie (chciałoby się powiedzieć: przy korycie) na szczytach władzy, która właśnie straciła mandat zaufania Polaków. Nerwowe ruchy w kancelarii „szefa rządu” i Prezydenta, że nie wspomnę o Nowogrodzkiej.

Tymczasem trwają przygotowania do obchodów 105 rocznicy odzyskania Niepodległości. Rozkład uroczystości patriotycznych rozkłada się niemal na cały tydzień. Lokalnie, już 5 listopada mieliśmy w Sulechowie XII Przegląd Pieśni Patriotycznych. Do tego dnia Sulechowski Dom Kultury przyjmował również zdjęcia na konkurs ubiorów patriotycznych W BIAŁO-CZERWONYM MI DO TWARZY. Teraz już tylko 11 listopada i obchody od 15.30 poczynając od mszy za Ojczyznę.

W tym dniu PAD wraz z małżonką ma taki plan świętowania:

godz. 8.20–8.50 Złożenie przez Prezydenta RP wieńców przed pomnikami Ojców Niepodległości (Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego)

godz. 8.50 Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości (Belweder) Planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.  

godz. 10.00 Msza święta za Ojczyznę z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Małżonką (Świątynia Opatrzności Bożej, ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1)  

godz. 12.00  Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Małżonką. Planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

godz. 13.20     Złożenie wieńca przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (przy placu Marszałka J. Piłsudskiego).

Tyle było by z poczty z kancelarii PADa.

Pozdrawiamy i życzymy udanych obchodów gdziekolwiek byście byli…

Waldek Włodek