Alejade…

Po słabym starcie w Nowej Soli (lubuskiej III ligi siatki kobiet), w drugiej kolejce Alejade.pl Empiria Orion Sulechów podejmowała zespół UKS SET GORZÓW. Z braku naszej obecności na meczu posiłkujemy się spostrzeżeniami po meczowymi ich trenera, Romana Luczka.

Empiria ciągle w budowie i poszukiwaniu optymalnego zestawienie, a przy braku sparingów pewne elementy można wypracować tylko w trybie meczowym. UKS Set GORZÓW Wielkopolski to młody ambitny zespół debiutujący w 3 lidze i raczej stawiający sobie cele w kategoriach młodzieżowych, dlatego nie lekceważąc rywalek zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy faworytem tej potyczki.
Zaczynamy w składzie:
Justyna Werczyńska – kapitanka na rozegraniu
Klaudia Heintze – atak
Natalia Sakowska i Weronika Broś – środek
Arleta Preiss – Kostanowicz i Kamili Mosiądz – przyjęcia
jako libero zaczyna Justyna Gołasa.
Gramy na początku niemrawo i ospale pozwalając rywalkom nawiązać momentami wyrównaną walkę przynajmniej w zakresie zdobytych punktów.

Mniej więcej w połowie seta trener Mieczysław Puchalski dokonuje kilku zmian:
na rozegranie wchodzi Gabi Massalska – Panasiuk, Klaudię Heintze zmienia Alicja Smykowska, trochę później Kamilę, Natalia Filipowicz i Natalię Sakowską, Ewa Sikorska.
Zmienniczki utrzymały spokojnie grę i mając pełną kontrolę kończymy seta 25:17.

Drugi set bardzo podobny.
Zaczyna Gabi Massalska na rozegraniu, ale ponownie kilka zmian w trakcie seta powoduje, że praktycznie wszystkie Empirki „zaliczają parkiet „. Set ponownie do 17 i niepodważalna pełna kontrola.

W trzecim secie w ataku zaczyna Ania Anacka.
To jedyna zmiana w stosunku do ustawienia w 1 partii.
Mamy przewagę w każdym elemencie gry, chociaż „tradycyjnie” psujemy solidną liczbę zagrywek.
Kolejny pakiet zmian – kilka chwil w roli libero zalicza na boisku Dajana Paczkowska, grają pozostałe.
Set 25:15 dla Empirii i mecz 3:0.

Tegoroczna liga zaczyna się bardzo powoli i bardzo trudno na tym etapie o jednoznaczną ocenę naszych możliwości w stosunku do innych ekip. System play off praktycznie wymusza najlepsze granie dopiero w marcu, a 4 z 6 drużyn będą miały szansę na Mistrzostwo Województwa i walkę w barażach o 2 ligę.

Niektóre dziewczyny „doleczają” jeszcze zeszłoroczne kontuzje (Arleta Preiss-Kostanowicz, nieobecna Karina Złakowska). Regenerują bieżące problemy (Dajana Paczkowska), szukają wspólnego języka na poziomie stara – nowa Empiria. Generalnie: trenujemy, ćwiczymy, gramy.

według RL opracował WJW