Wystawa z Brodą

Wspominaliśmy nie dawno Tomasz Brodę w związku z Porttańcówką, której plakat wraz z innymi trzema autorstwa wymienionego, zawisną na Bienale Plakatu Polskiego (od 15 grudnia).

Teraz się okazuje, że Pan Tomasz nie tylko rysuje ale również ocenia i recenzuje prace innych, nie zawsze zawodowych plastyków. Jego nazwisko znalazłem w jury konkursu SZKIC MA MOC, który jest „młodszym bratem” legnickiego SATYRYKONU, w którym z kolei Pan Tomasz nie raz brał udział.

Teraz nadarza się ponowna okazja by go spotkać w Warszawie choć mocno jest związany Wrocławiem i województwem lubuskim gdzie często bywa. Właśnie niebawem (9 listopada), w Muzeum Karykatury zostanie otwarta wystawa pokonkursowa legnickiego SATYRYKONU i SZKIC MA MOC. Wystawy te to przegląd rysunku satyrycznego z całego świata, prezentująca nowe trendy i tendencje. To, co świeże i gorące szczególnie widać w szkicownikach. SZKIC MA MOC to konkurs na szkicowniki, który od trzech lat towarzyszy konkursowi głównemu Satyrykonu i jest skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych.

Przy obecnych cudach techniki, autostradach i drogach szybkiego ruchu, nie jest problemem szybko znaleźć się w stolicy tym bardziej, że przed nami parę wolnych dni. Nie zapominajmy również o samolotach którymi też w godzinę można znaleźć się na Krakowskim Przedmieściu skąd ino parę kroków na Kozią 11.

Waldek Włodek