Senior jak złoto

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.

1 i 20 już za nami więc dla Seniorów jeszcze światowy dzień a tego dnia po taniości kawiarnia Delicjusz (w Zborze) Ich ugości. Organizatorem wieczorku tanecznego tego dnia jest Sulechowski Dom Kultury, który za 10 złotych od osoby wpuści gości. Będzie zabawa przy dobrej muzyce, kącik fotograficzny (fotobudka?), ciepła kawa, herbata i mnóstwo dobrej zabawy.

Przy okazji informujemy o następnym wydarzeniu organizowanym przez SDK. 17/18 listopada będzie to Święto Młodego Wina, które potrwa tym razem dwa dni. Pierwszego dnia (17.11) zapowiadany jest wernisaż wystawy KLIMATY HISZPAŃSKIE na której zaprezentowane będą prace sekcji artystycznej UTW z Sulechowa i Piwnicy Artystycznej z Kargowej. Tego wieczoru jeszcze posłuchamy opowieści o winnym savoir vivre właścicieli Winnicy Mozów. Wieczór zakończy koncert retro gitar Osiecka z Krajewsim – Podróż Sentymentalna.

Drugiego dnia Święta Młodego Wina rozpocznie spotkanie z uczestniczkami sekcji literackiej SDK, autorkami książek, które będzie można zakupić tego dnia w SDK. Uczestniczki opowiedzą o swojej twórczości i pomysłach na literaturę. Następnie dla gości wieczoru w sali widowiskowej zboru odbędzie się koncert zespołu TRUPIĘGI – Leśmian nieoczywisty. Bilety na koncert w kasie SDK lub na stronie ekobilet. Święto Młodego Wina to przede wszystkim degustacje, na które zapraszają lokalne winnice z Gminy Sulechów (w Sulechowie nie ma żadnej).

Po ŚMW, SDK nie zwalnia tempa i już 19 listopada zaprasza na kolejne KOBIECE POPOŁUDNIE. Szczegóły tego wydrzenia na razie owiane są tajemnicą ale wkrótce wyciągniemy to z nich 😉

Listopad w SDK zakończy się z przytupem i już 25-tego zrealizowany zostanie projekt Katarzyny Pusowskiej TRIBUTE TO KORA. Będzie to nic innego a może przede wszystkim to, koncert piosenek Kory Jackowskiej z nieodżałowanego Maanamu. Wykonawcą koncertu będzie wspaniały zespół coverujący piosenki wielkich sceny muzycznej. Dziś właśnie dali koncert w Górzykowie.

Waldek Włodek