Wybory v.1

Wybory a co za tym idzie prześciganie się w obiecywaniu, ogrom śmiecia na naszych płotach, słupach i tablicach ogłoszeń. My jednak nie o tym a jedynie gdzie będziemy głosować w wyborach.

Na dzień dobry, po wejściu do lokalu wyborczego, odmawiamy wzięcia udziału w referendum (z takimi pytaniami). Prosimy o odnotowanie faktu na liście pod czym się podpisujemy. Pobieramy karty (2 szt. do Sejmu i Senatu) i idziemy głosować.

Głosujemy w 19 obwodach na terenie Gminy Sulechów (wg wykazu na stronie bip.sulechow.pl). Wg tego wykazu mamy 18 lokali wyborczych, w których będzie głosować znaczna część uprawnionych do głosowania z sulechowskiej społeczności liczącej na 30 września ponad 24 660 osób. Nie jest to niestety liczba wyborców a jedynie liczba mieszkańców małych i dużych mieszkających na wsi (9976) i w mieście (14 691). Przy okazji wspomnę, że Nowy Świat już liczy 148 mieszkańców stałych i 3 czasowych.

Warto nadmienić, iż w Cigacicach lokal wyborczy po raz pierwszy zafunkcjonuje w sali wiejskiej. Dotychczas głosowaliśmy zawsze w Szkole Podstawowej, do której wejście było z dwóch stron. Tu, wejście jest tylko jedno i dużo węższe. Ten trend (przeniesienie lokali wyborczych do sal wiejskich) jest chyba ogólnopolski gdyż w samej Gminie Sulechów, lokale wyborcze przeniesiono w 8 miejscowościach. Informację o tym umieszczono również na stronie www.sulechów.pl ale kto to czyta, jak znam życie wielu będzie zaskoczonych zmianami.

W lokalu wyborczym w Cigacicach głosy może oddać cała Pięciowieś uprawniona do głosowania. Jest nas tutaj obecnie 1427 mieszkańców stałych i 15 czasowych. Myślę zatem że tłoku nie będzie poza godzinami wyjścia z kościoła, z niedzielnych nabożeństw (po 10.00 i po 12.00). Warto zatem spełnić swój obowiązek wobec Ojczyzny jeszcze przed nabożeństwem bez stania w kolejce lub po wymienionych wyżej godzinach.

Zachęcam do podjęcia rękawicy i zagłosowanie na słusznych kandydatów bo liczy się człowiek.

Waldek W