Pieśń o winnicy

Chcę zaśpiewać memu Przyjacielowi pieśń o Jego miłości ku swojej winnicy!
Przyjaciel mój miał winnicę na żyznym pagórku. Otóż okopał ją i oczyścił z kamieni, i zasadził w niej szlachetną winorośl; pośrodku niej zbudował wieżę, także i tłocznię w niej wykuł. I spodziewał się, że wyda winogrona, lecz ona cierpkie wydała jagody.*

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą 8.10.2023 r

  1. Dziś po Mszy św o g.11.00-spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych.
  2. Trwają Nabożeństwa Różańcowe.
    Różaniec codziennie (oprócz wtorku i soboty) o 17.30
    dla uczniów i chętnych – w czwartek o g. 7.15
  3. W sobotę Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach: żyjących i zmarłych. Modlitwą obejmujemy nauczycieli pracujących w naszej Szkole.
  4. W przyszłą niedzielę po raz 23 przeżywać będziemy Dzień Papieski, pod hasłem”Cywilizacja życia”. Szczególnym aspektem tego dnia jest Fundacja stypendialna wspierająca uzdolnioną młodzież w realizacji swoich zainteresowań i pasji. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

5.Intencje Mszy św

poniedziałek …. + Grzegorz Dubiel (gregorianka)
środa……………….. + Wiesław Skrzypka
czwartek ………… + Grzegorz Dubiel (gregorianka)
piątek …………….. + Arletta Subsar – Lukawski (int.od Beaty i Krzysztofa)
sobota …………… – DB rodzina Kurkiewicz (wyjątkowo godzina 16.30)
niedziela ……….. – DB Urszula (70 rocznica urodzin) o 9.00
………………………… + Włodzimierz Sitarczuk (int.od Jarosławy z rodziną) o 11.00

«Teraz więc, o mieszkańcy Jeruzalem i mężowie z Judy, rozsądźcie, proszę, między Mną a winnicą moją. Co jeszcze miałem uczynić winnicy mojej, a nie uczyniłem w niej? Czemu, gdy czekałem, by winogrona wydała, ona cierpkie dała jagody?
Więc dobrze! Pokażę wam, co uczynię winnicy mojej: rozbiorę jej żywopłot, by ją rozgrabiono, rozwalę jej ogrodzenie, by ją stratowano. Zamienię ją w pustynię, nie będzie przycinana ni plewiona, tak iż wzejdą osty i ciernie. Chmurom zakażę spuszczać na nią deszcz».
Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego wybranym. Oczekiwał On tam sprawiedliwości, a oto rozlew krwi, i prawowierności, a oto krzyk grozy.*

ksiądz Proboszcz Jerzy Filipkowski

* Czytanie z Księgi proroka Izajasza(Iz 5, 1-7)