W Lipnie się dzieje

Gminne Święto Plonów w Gminie Świdnica odjechane. Wczoraj, 12.08.2023 we wsi Lipno odbyły się dożynki z udziałem wszystkich sołectw i mnóstwem mieszkańców całej gminy.

Bezapelacyjnie, jak mieszkańcy to i władze Gminy Świdnica zameldowały się w Lipnie na Dożynkach wraz z licznymi gminnymi urzędnikami. Wydarzenie było przednie – prima sort a i opis wydarzenia w wykonaniu Pani Wójt Izabeli Mazurkiewicz-Kąkol, też wysokich lotów. Krótki i treściwy, taki jakim sam bym się nie poszczycił. Za Jej zgodą prezentuję go Państwu do zapoznania się.

Pięknie dziękuję sołtysowi Lipna Wiesławowi Krzesińskiemu, radzie sołeckiej i Mieszkańcom Lipna za gościnę i pięknie przystrojoną miejscowość. Księdzu Proboszczowi Andrzej Hładki, za mszę św. dziękczynną. Sołtysom: Wanda Ławniczak, Wanda Wojtkowiak, Elżbieta Noga, Zofia Śmiejan, Rafał Trafała, Wioletta Mazuro, Małgorzata Jagoda, Teresa Sygut, oraz KGW Koźlanki, KGW Letniczanki, Klub Seniora za piękne stoiska z przepysznymi specjałami.
Wielkie ukłony dla twórców wieńców dożynkowych, które każdego roku zachwycają i wzbudzają ogromny podziw. Wszystkim Ochotniczym Strażom Pożarnym: Świdnica, Koźla i Letnica za wsparcie.”

Jak donoszą inni uczestnicy wydarzenia, wszystko było w najlepszym porządeczku i zastanawiają się jak zrobić następne wydarzenie żeby nie odbiegało od wysokich standardów z tej imprezy.

Podziękowania za pomoc w organizacji należą się również:
Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy – za wspaniałą organizację gminnego święta
oraz Zespołowi Śpiewaczemu „Świdniczanie” za to, że zawsze jesteście – komentuje dalej Pani Wójt.
Drodzy Mieszkańcy, dziękuję za to, że zechcieliście spędzić z nami ten uroczysty dzień”.