Festiwalowe lubuskie

Pewnie nie wielu wie, że mimo iż w Zielonej Górze już od lat nie ma żadnego festiwalu, to jednak lubuskie stoi festiwalami. Mówi o tym choćby fakt, że dopiero co skończył się Lubuskie Lato Filmowe odbywające się od ponad pół wieku w Łagowie Lubuskim.

W tym uroczym zakątku lubuskiego byłem nie raz więc i pojechałem ponownie tuż po zakończeniu LLF. Miasto trochę rozkopane bo trwają remonty ulic i placów ale ducha festiwalowego jeszcze czuć albo już czuć na nowo. Zastanawiacie się jak to? Otóż jeden festiwal się skończył a już zaczęły się przygotowania do następnego. Tym razem bardzo głośnego – dosłownie i w przenośni.

Już dzisiaj w Łagowie rozpoczyna się Festiwal ROCK, BLUES i MOTOCYKLE (6-9.07.2023).
Wszystko zatem jasne czemu głośno. Jak nas poinformowano, przedsprzedaż wejściówek (raczej wjazdówek) już się skończyła. Cena za trzy dni festiwalowe była 160 zeta na głowę. Teraz tylko 100 zł na dzień.

Oprócz wielu koncertów (Pora Rock’u, Krusher, Marcus Arent, FSW, Łukasz Łyczkowski i 5 rano, wystąpi (sobota wieczór) gwiazda festiwalu Sztywny Pal Azji. Dla uczestników zlotu – festiwalu konkursy, konkursy, konkursy każdego dnia a w zamian nagrody:
– 3 Vouchery po 1000 zł do sklepu Yamaha
– skuter 50 ccm
– Yamaha MT07 – nagroda główna!

W Zielonej Górze odbywa się równie głośny Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji ’23 o czym już pisaliśmy poprzednio. Kolejny festiwal w tym samym terminie odbywa się w Sławie.

RAP STACJA FESTIWAL – ŻADNYCH PIERDÓŁ!!! – to tylko trzy dni koncertów więc szkoda czasu (piszą organizatorzy). Festiwal w Sławie to pięć scen i ponad 70 największych gwiazd gatunku, freestyle, graffiti, breakdance, basket, wwake, rolki, deski, rowery i wiele więcej.

Organizatorzy przygotowali jeszcze obszerniejszy i mocniejszy line-up, jeszcze większe sceny, nowe
strefy aktywności i imprezy towarzyszące. Powiększyli teren festiwalu o całą „starą” plażę gdzie przeniesiono scenę Old School, która tym razem będzie grać już od czwartku aż do niedzieli rano.
To tylko część nowości! Wszystkiego nie chcą zdradzać ale już teraz zapewniają – ponownie przygotowali najlepszą imprezę lata!

Czyż to nie jest piękne? Tyle wydarzeń w jeden weekend a poza tym lasy, jeziora, plaże…

Przy okazji chciałbym zaprosić Państwa na wielką gratkę w ten weekend do Grabowca (gmina Świdnica),
WYSTAWA MINIATUROWYCH KOLEI.

W sali wiejskiej w Grabowcu w sobotę 8 lipca od 10.00 do 18.00 i w niedzielę 9 lipca od 10.00 do 15.00.
Dwa dni fantastycznej zabawy i poznania sekretów tych konstrukcji…

Zapraszam
Waldek Włodek