Festiwal Folkloru rozpoczęty

Tradycyjnie, na początku wakacji, do Zielonej Góry zjeżdżają zespoły folklorystyczne z kraju i świata. Nie inaczej jest i w tym roku. Może nieco skromniej ale równie kolorowo i radośnie jak przed laty…

Wczoraj, 5 lipca o 16.30, z spod fontanny na placu Bohaterów Westerplatte ruszył barwny korowód zespołów biorących udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI ’23. Przy dźwiękach festiwalowych korowód ruszył Aleją Niepodległości kierując się na zielonogórski rynek i kierując się w stronę Centrum Kreatywnej Kultury. W przemarszu uczestniczyli również mieszkańcy miasta i turyści a nad korowodem czuwała zielonogórska Policja. Mieszkańcy ulic: Al. Niepodległości, Żeromskiego, Stary Rynek, Pod Filarami, Grottgera, Konstytucji 3 Maja mieli również darmowe koncerty.
Po drodze korowód festiwalowy zahaczył galerię handlową przy Wrocławskiej gdzie dał krótki pokaz możliwości zespołów.

Po opuszczeniu galerii korowód udał się już prosto do Regionalnego Centrum Animacji Kultury na poczęstunek przed festiwalowymi koncertami (18.30 w Centrum Kreatywnej Kultury). Tamże po oficjalnym rozpoczęciu przez władze wojewódzkie i gospodarzy rozpoczął się inauguracyjny koncert kapel i zespołów. Dziś już zmagania konkursowe i koncerty w partnerskich gminach lubuskich.

Zapraszamy również dziś i w następne dni na koncerty przeglądowe i finał na Sienkiewicza 11 do CKK.

Waldek Włodek