Pracowita środa świąteczna

Jak fajnie być PAD-em pisaliśmy już kiedyś. Teraz jednak jakbyśmy musieli to odszczekać to odszczekamy. Prezydent A. Duda zaczął się jakby więcej pokazywać…

Prezydent Andrzej D. ostatnio roboczo spędza dni. Tak też będzie w najbliższą środę kiedy to wypada Narodowe Święto uchwalenia Konstytucji. To właśnie Polska był w Europie państwem, które pierwsze miało swoją Konstytucję (zaraz po Ameryce). I to właśnie Andrzej D. jutro, skoro świt rozpocznie dzień od nominacji generalskich i admiralskich:

3 maja 2023 r. (środa) o godz. 8.30 w Pałacu Prezydenckim – w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja – odbędzie się uroczystość wręczenia przez Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Andrzeja Dudę nominacji generalskich oraz admiralskiej ośmiu oficerom Wojska Polskiego.

foto – www.prezydent.pl

W czasie uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP. Jednak na nadmiar obowiązków prezydenckich, wystąpienie pewnie będzie krótkie bo już o:

godz. 9.30   Msza Święta w intencji Ojczyzny, w której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wezmą udział.

Po mszy świętej nastąpi dalszy ciąg uroczystości w których PAD również weźmie udział.

Dziś, 2 maja również Prezydent Duda nie próżnował bo wziął udział w uroczystościach:
z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
oraz
Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Waldek W.