Dobry ruch

Dokładnie cztery lata temu ogłoszono wyniki wyborów do samorządu. 4 listopada zapisał się również w Sulechowie nowym rozdaniem.

Po kolejnej kadencji i przegranych wyborach na burmistrza (słusznie czy nie?) Burmistrz Odważny zaczyna szykować miejsce dla swojego pracownika – nowego Burmistrza, Wojciecha Sołtysa. Jaka była różnica nie jest to obecnie istotne bo nie liczy się przeszłość tylko teraźniejszość.

Jak się okazało, i to wcale nie za długo, w Sulechowie można wiele zmienić. Już w naszych pierwszych po wyborczych artykułach widzieliśmy w Panu Wojtku, drugiego Tyszkiewicza. Nie wiele się pomyliliśmy – co widać obecnie. Brakuje już miejsca na nowe inwestycje w Gminie Sulechów i jej dalszy rozwój leży, rzec można w prywatnych rękach. Wyprzedane zostały już działki w strefie inwestycyjnej Nowy Świat, Krężoły, Brzezie. Gmina wykupiła Port Cigacice. Gmina układa się z okolicznymi samorządami i wspólnie z Powiatem Zielonogórskim w celu rozwoju. Czego więc chcieć więcej. Ano można by dużo wymyślać ale najważniejszym jest (wydaje się), odsunąć obecnych oszołomów od władzy w kraju. Ale tego niestety Burmistrz ani jego radni nie są w stanie zrobić…

Życzymy Burmistrzowi Wojciechowi Sołtysowi (Polska 😉 ) dalszych owocnych lat sprawowania władzy w naszej małej Ojczyźnie i dużo zdrowia.

Sulech też walczył o swoje miasto jak to czyni obecny włodarz (y)

Może wcale nie z tej okazji ale na pewno ma to swoje znaczenie, w Parku Sulecha stanął właśnie dziś drewniany „posąg” legendarnego Sulecha dzięki dobrej współpracy sulechowskiego samorządu z sulechowskimi przedsiębiorcami. Brawo, brawo, brawo

Waldek Włodek