Szum młodego wina

Kiedy już trochę czasu minęło od zbioru ostatnich winnych gron, winiarski światek ze swoimi przyjaciółmi zaczyna świętować.

Jednak to nie jedyne święto w Sulechowie w piątkowe popołudnie. Już od dzisiaj 3 listopada (godziny popołudniowe) zamknięto ruch w centrum miasta. Święto 5 Pułku Artylerii stacjonującego w naszym mieście rozpocznie się już przed południem a w sobotę będzie można odwiedzić ich koszary. Tymczasem najlepsze rzeczy mieszkańcy miasta i gminy zobaczą na Placu Ratuszowym.

Po południu mamy z kolei inne święto. To miejscowi winiarze będą się chwalić (prezentować) swoim tegorocznym winem, które cały czas jeszcze pracuje nad swoim smakiem i kolorem. Jednak jeśli i Francuzi mogą to świętować, to czemu by nie Polacy. Przyczynkiem do tego jest mnogość winnic w Gminie Sulechów, których właściciele są chętni do takich prezentacji. Dlatego też w połączeniu z organizatorami (SDK) tego święta przygotowują też doroczne świętowanie w dobrym, żeby nie powiedzieć: w doborowym towarzystwie…

Będziemy mieli ogromną przyjemność zaprezentować w zamkowej piwnicy win młody rocznik 2022 z odmian m.in. Solaris, Regent&Rondo w wersji rosé ale będą też nowości i niespodzianki – mówi Tytus Fokszan, właściciel winnicy Pod Winną Górą w Cigacicach.

Waldek Włodek